Հյուրանոցների ամրագրում Հայաստանում
Հանրապետության հրապարակում գտնվող Մարիոթ Արմենիա հյուրանոցը Երևանում առաջարկում է ձայնամեկուսիչ սենյակներ՝ դասական ձևավորմամբ և միջազգային նուրբ խոհանոցով: Առկա են նաև բար և բացօթյա ամառային պատշգամբ:
Booking.com
Իդեալական տեղակայված է քաղաքի սրտում, ibis Yerevan Center-ը մի փոքր քայլում է Երևանի հիմնական տեսարժան վայրերից, ինչպիսիք են Հանրապետության հրապարակը, Հայկական օպերայի և բալետի թատրոնը և Պատմության և արվեստի թանգարանը:
Ազգային արվեստի պատկերասրահից ընդամենը 200 մ և Օպերայի թատրոնից 500 մ հեռավորության վրա գտնվող այս 5 աստղանի հյուրանոցը Երևանում առաջարկում է նորաոճ սպա՝ տաք լոգարանով և մուտք դեպի տանիքի սեզոնային բացօթյա լողավազան, նորաբաց հայկական ռեստորան՝ դեպի համայնապատկեր տեսարանով։ Շառլ Ազնավուրի հրապարակ և անվճար Wi-Fi։
Այս 5 աստղանի հյուրանոցը, որը գտնվում է Հաղթանակի զբոսայգուց 10 րոպե քայլելու հեռավորության վրա, հիմնովին վերանորոգվել է և բացում է հիասքանչ տեսարաններ դեպի այգի և Արարատ լեռ: Երևանի կենտրոնից ընդամենը 5 րոպե հեռավորության վրա է: Անվճար ավտոկայանատեղի և անվճար WiFi ամբողջ գույքի վրա:
ՄԵՏՐՈՊՈԼ ՀՈԹԵԼ Երևանն անվճար WiFi-ով առաջարկում է կացարան Երևանում: Հյուրերը կարող են վայելել տեղում բարը: Տեղում գործում է անվճար մասնավոր ավտոկայանատեղի:
Երևանի կենտրոնում, Օպերայի շենքից և Հանրապետության հրապարակից ընդամենը մի քանի քայլ հեռավորության վրա գտնվող Հյուսիսային պողոտա Երևան հյուրանոցն ունի անվճար Wi-Fi: Հյուրերին առաջարկվում է 24-ժամյա ընդունելություն և օդորակիչով սենյակներ:
DiliJazz Hotel & Restaurant-ն ունի ռեստորան, բար, ընդհանուր լաունջ և այգի Դիլիջանում: Անվճար WiFi-ով այս 4 աստղանի հյուրանոցն առաջարկում է 24-ժամյա ընդունարան և սենյակների սպասարկում: Հյուրանոցն ունի ընտանեկան համարներ։
Բեռլին ART հյուրանոցը գտնվում է Գյումրի քաղաքի կենտրոնում, Հաղթանակի զբոսայգուց 1 րոպե քայլելու վրա, ունի ռեստորան, որը մատուցում է հայկական խոհանոց և բուսական ուտեստներ, անվճար Wi-Fi ամբողջ գույքում և անվճար մասնավոր ավտոկայանատեղի: Հյուրանոցի բոլոր սենյակներում, սրահներում և հյուրանոցի սրահներում ներկայացված են տեղական և միջազգային նկարիչների բնօրինակ արվեստի գործերը:
Հայկական լեռնադահուկային հանգստավայրում՝ Ծաղկաձորում գտնվող Մարիոթ հյուրանոցն առաջարկում է ժամանակակից համարներ, ֆիթնես կենտրոն և փակ լողավազան: Հյուրերը կարող են իրենց դահուկային սարքավորումները պահել հյուրանոցում: Որոշ սենյակներ նայում են դեպի Կեչառիս եկեղեցին։
Բաշինջաղյան հյուրանոցը գտնվում է Չկալովկայում՝ Սևանա լճից 230 ոտնաչափ հեռավորության վրա. Հյուրանոցն առաջարկում է արևային պատշգամբ տեսարան դեպի լեռներ և լիճ.
Սենյակներն ունեն թեյնիկ և սառնարան։ Առանձին լոգասենյակը հողաթափերով և վարսահարդարիչով։
Գրանդ Ռեզորթ Ջերմուկն ունի սաունա, փակ լողավազան, ֆիթնես կենտրոն և տաք լոգարան: Կայքում հասանելի են անվճար WiFi և անվճար մասնավոր կայանատեղի:
Բոլոր սենյակները օդորակիչ են և ունեն նստարան, էլեկտրական թեյնիկ, սառնարան և հարթ էկրանով հեռուստացույց: Լոգասենյակները հագեցած են վարսահարդարիչով, խալաթներով և հողաթափերով:

Booking Hotels in Armenia
Centrally located on Republic Square, Marriott Armenia Hotel Yerevan offers soundproofed rooms with classic-style décor and fine international cuisine. A bar and an outdoor summer terrace are also available.
Booking.com
Ideally situated in the heart of the city, ibis Yerevan Center is just a short walk away from major Yerevan attractions such as Republic Square, A. Spendiaryan National Academic Theater of Opera and Ballet, Museum of History and Art.
Just 200 m from the National Art Gallery and 500 m from the Opera Theatre, this 5-star hotel in Yerevan offers a stylish spa with hot tub and access to a seasonal outdoor pool on the rooftop, a newly opened Armenian restaurant with panoramic views of Charles Aznavour Square, and free Wi-Fi.
Located a 10-minute walk from Victory Park, this 5-star hotel was totally renovated and offers magnificent views of park and mountain Ararat. Yerevan city center is just a 5-minute ride away. Free on-site parking and free WiFi throughout the property are provided.
Featuring free WiFi, METROPOL HOTEL Yerevan offers accommodation in Yerevan. Guests can enjoy the on-site bar. Free private parking is available on site.
Located in Yerevan city centre, just steps from the Opera House and the Republic Square, North Avenue Hotel Yerevan features free Wi-Fi. Guests are offered a 24-hour reception and rooms with air conditioning.
DiliJazz Hotel & Restaurant features a restaurant, bar, a shared lounge and garden in Dilijan. With free WiFi, this 4-star hotel offers a 24-hour front desk and room service. The hotel has family rooms.
Located in the city center of Gyumri, a 1-minute walk from Victory Park, Berlin ART Hotel features an on-site restaurant serving Armenian cuisine and vegetarian dishes, meeting facilities, free Wi-Fi throughout the property and free private parking. All rooms, halls and halls of the hotel feature the original art works of local and international artists.
Bashinjaghyan Hotel is located in Chkalovka, 230 feet from the Sevan Lake. The hotel offers a sun terrace and views of the mountains and the lake. Free WiFi and free private parking are available on site.
Grand Resort Jermuk features a sauna, indoor pool, fitness center and hot tub. Free WiFi and free private parking are available on site. All rooms are air conditioned and offer a seating area, electric kettle, fridge and flat-screen TV. The bathrooms come with a hairdryer, bathrobes and slippers.